• +90 (372) 556 39 91
  • devrektso@tobb.org.tr
  • devrektso@hs01.kep.tr
Haberler

Kurban Bayramını, dayanışma ve kardeşliğimizi güçlendirerek yaşayalım

  • 30.07.2020
  • devrektso

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haldun Hacıkulaoğlu, bayramların paylaşmak, birlik ve beraberliğin kuvvetlenmesi adına özel günler olduğuna dikkat çekerek bayramın ve bayramdan sonra gelecek günlerin bütün insanlık için hayırlar ve bereketler getirmesini temenni etti.


Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu beraberliğin önemine değindiği mesajında “Bayramlar, barışın, dostluğun ana kaynağı olduğunu belirterek “Bayramlar olanın olmayanla dayanışma ve paylaşma içerisine girdiği, bir birlik ve beraberlik günüdür. Kurban kavramı, Allah’a yaklaşmayı, ona teslimiyeti ve duyduğumuz şükran duygularımızı anlatır. Bu güzel günlerin asıl anlamı küslüklerin son bulması, kardeşlik duygularıyla birbirimize daha sıkı ve daha çok sarılmamızdır” dedi.

Başkan Haldun Hacıkulaoğlu açıklamasının devamında dünyada ve ülkemizde coronavirüs salgını halen etkili ve yayılmaktadır. Zonguldak genelinde artan vakalar bizleri endişelendirmektedir. Vatandaşlarımızın Kurban Bayramında resmi kurumlarca açıklanan tedbirlere uyması toplum sağlığı için çok önemlidir. Lütfen alınan bu tedbirlere riayet edelim.   

Bu duygu ve düşüncelerle barış ve kardeşlik duygularının daha da güçlendiği mutlu yarınlara ulaşmak dileğiyle, Kurban Bayramı'nın Tüm İslam alemine, Zonguldaklı hemşehrilerimiz ve değerli üyelerimize mutluluk ve huzur getirmesini diliyorum. ‘’dedi.

  • Kurban Bayramını, dayanışma ve kardeşliğimizi güçlendirerek yaşayalım