• +90 (372) 556 39 91
  • devrektso@tobb.org.tr
  • devrektso@hs01.kep.tr
Haberler

ODAMIZDA İŞKUR HİZMET NOKTASI AÇILDI.

  • 04.04.2017
  • devrektso

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan İŞKUR hizmetlerinin sunumuna ilişkin protokol ile Oda bünyesinde İŞKUR hizmet birimi açıldı.

 

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası ile İşkur İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile İşkur ile işi olanların işlemleri Devrek TSO’da yapılabilecek. 

 

İŞKUR İl Müdürlüğünce görevlendirilen 1 personel odamızda her pazartesi günü görev yapmak üzere hazır bulunacaktır. Haftanın diğer günleri talepler odamız ilgili personeli tarafından toplanacaktır.  

 

İşkur hizmetlerinden Devrek Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin ve bölgemizdeki işsizlerin yerinde yararlanabilmelerini sağlamak üzere İşkur ile Odamız arasında imzalan “İşkur Hizmet Noktası” protokolü çerçevesinde tüm hizmetlerin Odamız tarafından verilmesi sağlanmıştır. 

İmzalanan protokolün amacı vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine daha hızlı ve kolay ulaşmasını sağlamaktır. Ayrıca İşkur hizmetleri daha çok kişiye etkin ve hızlı bir şekilde ulaşmak hedefleniyor. 

İmzalanan protokol sonucu Devrek Ticaret ve Sanayi Odası'nda e-İŞKUR portalı üzerinden iş arayanların kaydını almak ve güncellemek, iş arayanların profiline uygun açık işleri sorgulamak, iş başvurusu almak ve başvuruyu takip etmek, İşsizlik sigortası başvurusunu sisteme kayıt etmek gibi daha bir çok hizmet Odamız tarafından gerçekleştirilebilecektir. 

İşkur hizmetlerinden faydalanabilmeniz için Odamız bünyesinde İşkur temsilciliğine gelip kayıt yaptırmanız yeterlidir. İşkur sistemine kayıt esnasında doldurulan iletişim bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması önem arz etmektedir. Çünkü başvuru sonrasında gerçekleştirilecek tüm işlemler ve hizmetler ile ilgili bu iletişim bilgileri kullanılacaktır. 

Devrek Ticaret ve Sanayi Odası, protokol çerçevesinde İşkur ile ilgili işlemlerin oda bünyesinde görevlendirilecek bir personel aracılığıyla yapılmasını üstlendi. DTSO, İşkur ile ilgili yapacağı işlemler için hiçbir ücret talep etmeyecek. Konu ile ilgili odamızın 0 372 556 3991 No'lu telefondan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

  • ODAMIZDA İŞKUR HİZMET NOKTASI AÇILDI.